Hledáme a posilujeme v žácích to, co je skutečně hodnotné. V tomto duchu posilujeme silné stránky žáků, zaměřujeme se na vzdělávací proces i jeho výsledky. Hodnocení poskytuje žákům i rodičům jasnou zpětnou vazbu.

Jsme málotřídní škola. Výuka u nás probíhá ve spojených ročnících. Toto spojení vnímáme jako příležitost pro vrstevnické učení, spolupráci a koordinaci několika činností. Zároveň však žáky jednotlivých ročník učí samostatnosti a soustředěnosti a vzájemné ohleduplnosti. Díky spojeným ročníkům se nám daří propojovat nejen učivo napříč ročníky, ale také mezioborově napříč předměty.

Vzhledem k nižšímu počtu žáků ve třídách jsme schopni výuku individualizovat a přizpůsobit potřebám každého jedince. V našem kolektivu jsou si žáci rovni a každý dostává prostor, který potřebuje, aby nadále rozvíjel svůj talent, upevňoval znalosti a dovednosti.

Jsme zastánci zážitkového učení, učíme se hrou, objevujeme a zkoumáme. K tomuto všemu používáme nejen moderní technologické vybavení, jako jsou iPady, 3D brýle, mikroskopy a další, ale také se vydáváme bádat ven objevovat zákonitosti přírody s tužkou a papírem. Učení venku nás baví, pohyb na čerstvém vzduchu nám prospívá.

Naší vizí je

• poskytovat kvalitní vzdělání v klidné a přátelské atmosféře
  •  nabídnout žákům motivaci pro celoživotní učení
  •  vést žáky ke komunikačním dovednostem a otevřené komunikaci