Mateřská škola se nachází ve stejné budově jako škola základní, má jednu třídu, a proto výchovně vzdělávací činnost není speciálně zaměřena na určitý druh výchovy. Cílem naší společné práce je vytvářet školku rodinného typu ve smyslu zdravého rozvoje dítěte – prostředí, v němž má dítě pocit bezpečí a jistoty.

Náš vzdělávací program je po celý rok zaměřen na harmonický rozvoj dítěte. Kromě hudebních a výtvarných činností vedeme děti k poznávání a prožívání změn v přírodě v souvislosti se střídáním ročních období a zároveň také vytváříme celkový  kladný vztah k přírodě a životnímu prostředí.

Při každodenních činnostech ve školce dětem vytváříme podmínky pro individuální rozvoj každého na základě jeho osobních předpokladů. Vzdělávací činnost je založena na hře a prožitkovém učení, probíhá v průběhu dne při všech aktivitách a situacích, které se během dne naskytnou. Spontánní činnost převládá nad řízenými.

Vybavení mateřské školy je zánovní, určené pro děti ve věku od 2 let do předškolního věku.

Kromě prostorů školky trávíme velké množství času venku, na procházkách po obci i v lese, na místním multifunkčním hřišti nebo na naší „školkové zahrádce“. Za nepříznivého počasí využíváme také školní tělocvičnu.

Provozní doba MŠ je každý den od 6:00 – 16:00. V období prázdnin je provozní doba školky upravována podle zájmu rodičů a možností školy.

Zřizovatel určil úplatu za předškolní vzdělávání pro školní rok 2024/2025 následovně: 400 Kč / měsíc. Informace o platbě nebo o možném osvobození získáte u paní učitelek ve školce.

Aktuální kapacita mateřské školky je NAPLNĚNA.

Školní vzdělávací program mateřské školy je k nahlédnutí v mateřské škole.

V sekci „ke stažení“ naleznete také dokumenty týkající se mateřské školy.