Poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních upravuje vyhláška č. 72/2005 Sb. (Vyhláška o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních) ve znění pozdějších předpisů. Na naší škole působí v rámci školního poradenského pracoviště metodik prevence sociálně patologických jevů a výchovný poradce, kteří spolupracují zejména s dalšími pedagogickými pracovníky školy.

Členy ŠPP jsou

Školní metodik primární prevence

Náplň práce metodika primární prevence

výchovný poradce (VP)

Náplň práce výchovného poradce

Školní poradenské pracoviště (dále jen ŠPP) poskytuje poradenské služby:  žákům, rodičům a učitelům školy.

Škola má vypracovanou strategii systémového řešení primární prevence rizikového chování, jejíž součástí je Minimální preventivní program, Krizový plán, Školní vzdělávací program, Školní řád. (Všechny tyto dokumenty jsou k nahlédnutí ve škole.)

Škola vede o poradenských službách poskytovaných školním metodikem prevence nebo výchovným poradcem příslušnou dokumentaci.

Žákům je k dispozici také schránka důvěry, která je umístěná u vchodu do školy.